DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bağ Görmek

Rüyada bağ görmek ne demektir, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada bağ görmek; hayır bulmaya ve kurtuluşa kavuşmaya tabir edilir. Rüya sahibinin Allah katında makbul kullar arasında olduğu için bu rüyayı gördüğü yorumu yapılır. Güç ve kudret sahibi olmaya, şifa bulmaya, zenginliğe, huzura, berekete ve kısmete işaret eder. Rüya sahibinin gönlünden ve aklından geçenlerin gerçekleşeceğine, hiçbir isteğinin yarıda kalmayacağına, sevdiklerine kavuşacağına ve muradına ereceğine tabir edilir. Bağ görmek, nurlar içinde olmaya ve kötülüklerden korunmaya işaret eder.

Ebu Said’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki; bağ ve asma görmek hanıma, bağın meyvesi parası, pulu ve kazancıyna delalet eder. Bağın kalınlığı sıhhati ile, bağın yayılması rızkın genişliği ile, bağın sulaması her işinin güzel olmasıyla ve fidanının dikimi şerefe kavuşmakle tabir olunur. Asmanın dallarından su aldığını gören kimse, bir kadından malı ve parası dolayısıyla faydalanır. Kış mevsiminde meyveli bağ görmek, malı ziyan olmuş parası pulu kalmamış fakat halk arasında zengin zannedilen bir kadın ile tabir olunur.

Kirmani (r.a.) demiştir ki; bir üzüm bağı satın aldığını ve veya ona sahip olduğunu gören kimse bekar ise evlenir. Bağ diktiğini gören kimse, yücelik ve sevince erer. Bir asma altında oturduğunu gören kimse uzun bir hayata ve dinde samimiyete kavuşur, dünya ve ahirette mutluluğunu elde eder. Bağ bozumu görmek, zorluk, kesad ve işlerin ters gitmesine tabir edilip, yorumlanır. Kendini bir bağda gören ve bağı seven kerem ve cömertliği sever.

Rüyada bağ diktiğini görmek; kişi, kendisi için hayır ve mutluluk getirecek, çok isabetli adımlar atacak demektir. Büyük kar ve gelir elde edeceği bir işin sadakası olması için düşkün ve ihtiyaç sahibi olan kişilere bu paranın bir kısmından harcayıp, vicdani sorumluluğunu ve kulluk görevini de yerine getirecek demektir.

Rüyada bağ evi görmek; yeşil, aydınlık ve ferah bir bağ evi görmek, mutlulukla, sağlıkla ve huzurla geçecek koca bir ömre tabir edilirken aynı zamanda dertlerden, sıkıntılardan, korkulardan ve üzüntülerden kurtulmaya tabir edilir.

Rüyada bağ görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir