DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Atmaca Görmek

Rüyada atmaca görmek ne demek, ne anlama gelir?  Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada atmaca görmek; güç, kudret, inanç ve güven sahibi olmaya, her işten alnının akı ve başarıyla çıkmaya delalet eder. Rüyayı gören kişinin hayatında başarmak istediği her işi zaferle ve büyük bir üstünlükle alacağı anlamına gelir. Hırs, azim ve istekle çalışmaya ve maddi anlamda güçlü olmaya tabir edilir. Bir diğer yandan da sert mizaçlı ve sert görünüşlü, kaba yapılı bir kimsenin varlığına işaret eder. Bazılarının rivayetine göre elinde atmaca görmek ahlaksız fena bir adam görüleceğine işaret eder. Atmacanın uçarak evine geldiğini görmek, evine ahlaksız bir kimsenin geleceğine delalet eder. Atmacanın uçtuğunu görmek bulunduğu yerdeki kötü kimselerin uzaklaşmasına, atmaca ile konuşmak sert ve huysuz bir kimse ile bir araya gelmek toplantı yapmaya yorumlanır. Atmaca saldırısına uğramak iş yerinden uzaklaştırılmaya, bir haneden terke; atmaca beslemek ise buyruklarını yerine getirecek sert mizaçlı kimseler olacağına işaret eder.

Renkli atmaca görmek; siyah atmaca görmek kötü niyetli bir kimsenin şerrine dikkat etmesi gerektiğine, beyaz atmaca görmek ise davranışları yanlış tanınsada faydalı bir kimseden destek görmeye işaret eder.

Rüyada atmaca yakalamak; kendinden güçsüzleri ezmeye çalışan, kendinden güçlüden de korkan ve uzak duran bir kimseye delalet eder. Bu kişi evde adeta bir aslan gibi kükreyip durur, ailesini huzursuz eder, dışarıda ise bir kedi yavrusu kadar sessiz ve korkak davranır diye yorumlanır. Bu rüya huyunu beğenmediği bir kimse ile birlikte olmak zorunda kalacağına işarettir.

Rüyada atmaca yavrusu görmek; kişi, aile yaşantısından yana çok şanslı olacak ve aile saadeti yaşayacak demektir. Bu rüya, kişinin kendisine istediği kadar evladın da nasip olacağı anlamına gelir. Atmaca yavrusu görmek erkek bir çocuğu doğacağına da işarettir.

Atmaca avladığını görmek; kişi hak yolunu terk edecek, hayır işlerini unutacak, sevaplarını çoğaltacağı yerde günaha saplanacak ve her geçen gün de gittikçe daha büyük bir günahkar olacaktır diye ifade edilir. Atmaca avlamak, sevmediği davranışlarda bulunan kimselerin hallerini düzeltmesine de yorumlanır. Atmaca vurmak ise kötü huylu arkadaşlarından uzaklaşmaya ve emin olmaya yorumlanır.

Rüyada Atmaca Öldürmek

Atmaca öldürmek; rüya sahibinin inançlı ve hırslı oluşu sayesinde tüm rakiplerini gerisinde bırakacağına ve düşmanlarını da yeneceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin her zorluğun ve sıkıntının üstesinden gelecek kudrete sahip olduğu yorumu yapılır.

Rüyanızın tabirini okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir