DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada ateş görmek ne demek, ne anlama gelir?  Rüyanızın detaylı anlamını yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada ateş görmek; dumanı olmadığı halde ışık saçan ateş görmek, devlet başkanı için kuvvet ve saygınlık, memur için önemli görev ve makam, esnaf, tüccar ve sanayici için kazanç ve kar, bekar için güzel eş, fakir için güzel bir iş ve zengin için servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber itibar, kariyer, makam ve mevkisinin artması, yani her halde hayırlı bir haber veya maddi manevi bir destek göreceğine delalet eder, yorumlanır. Ateş küreği görmek hükümet hizmetinde, halkın işlerini düzenleyen memura işarettir. Alevli olduğu halde ışık saçmayan ateş beladır, gamdır. Ateşin ışığı iyilik, maddi menfaat ve yardım etmeye işarettir. Karanlık bir gecede alevli ve ışıklı ateş gören kimse kuvvetli, huzurlu ve şerefli bir hayat yaşar. Sönmüş ateş görmek dertlerin zamanla biteceğine yorumlanır.

Rüyada ateş bulduğunu görmek; bir kimsenin kendisine karşı olan saygısını ifa edeceğini gösterir. Ateş ile oynamak şakası olmayan ciddi işlere yorumlanır. Ateş söndürmek, rüya sahibinin, hakkında konuşanların ağzının payını vermesine ve zafere, ateş üstünden atlamak ise büyük sıkıntı yaşamaya ama sonrasında bunların üstesinden geleceğine işarettir. Elini ateşe sokmak, istemeden başarısız olacağına ve sıkıntı çekmeye yorumlanır. Ateş üstünde yürümek zorlu ve belalı işlerden sıyrılması gerektiğine işarettir. Ateşe odun atmak hayırlı bir geçime, ummadık bir yerden gelecek yardıma işaret eder, yorumlanır.

Rüyada ateş yakmak; rüyayı gören kişi için yükselmeye, kendini göstermeye, bazende ispata ve kanıta yorumlanır. Ateş harlamak bir konu için fazla ısrarcı olması ve aleyhine sonuçlanmasına işaret eder. Işığından istifade etmek için ateş yaktığını gören kimse, ilim tahsil eder ve bundan kendi faydalandığı gibi halk da istifade eder. Eğer bu ateş alev almazsa o ilimden istifade edilmez.

Rüyada Ateşte Yanmak

Ateşte yanmak; eğer ateş kendini yakarsa, istemeyerek yola gider veya zarara uğrar ya da hasta olur. Bir rivayete göre büyük bir sıkıntı ve belaya düşer. Kendini yakan ateş görmek, ateşin kuvvetlendiğini ve içinden büyük ve şiddetli bir çığlık duyması o sıkıntı ve belanın devlet başkanı veya vekilleri tarafından çıkartılacağına, gördüğü ateşte duman varsa yetim malı yemeye, ateş kıvılcım saçarsa yetim malı sebebiyle anlaşmazlığa ve düşmanlığa tabir edilip, yorumlanır. Elbisenin yandığını görmek, adını duyurmak ve bazende musibet, bela işarettir.

Rüyada ateşte yanmadığını görmek; Bir kişinin kendini ateşe attığını fakat yanmadığını gören kimse, hükümet tarafından zulüm görür ve kısa zamanda bu zulüm ortadan kalkar, adalet hakim olur. Gökten yere ateş indiğini ve kendini yakmadığını görmek, o belde halkının zayıflayıp belaya düşmesine ve kendinin bundan salim kalacağına tabir edilip, yorumlanır. Hiç görülmemiş şekilde büyük bir ateş yakılarak kendinin o ateşe atıldığını gören kimse, korkup çekindiği şeylerden kurtulur. Ateşi bir kaba koyup kendisi için sakladığını gören kimse, haram mal kazanır ve onu biriktirir. Bir fayda temin etmek için yaktığı ateşin söndüğünü gören kimse, o arzu ettiği şeyden mahrum kalır.

Rüyada ateşin söndüğünü görmek; bir parça ateşi yatağının üstünde veya karyolasında söndürdüğünü gören kimse, hasta ise şifa bulur. Zahmet ve meşakkat çekiyorsa, bir belaya düşmüşse bunlardan kurtulur. Bir tencerenin altında yanan ateşin söndüğünü ve tencerenin soğuduğunu gören kimse, hasta ise afıyete erer, belada ise kurtulur.

Rüyada işyerinde ateş görmek; bir tüccar dükkanından ateş çıkıp yandığını görse halka acımadan malını, parasını veya kıymetli bir eşyasını çok pahalı satar. Bir tüccarın mallarına ateş düşüp onu kısmen veya tamamen yaktığını görmek, o malın yandığı kadarının satılıp elden çıkacağını gösterir.

Rüyada ateşin başında oturduğunu görmek; rızık ve bolluktur, bazen de kazanç ile yorumlanır. Bir topluluk ile beraber ateşin etrafında oturup zarar görmediğini gören kimse, yiyecek, içecek ve bereketli rızıklara kavuşur. Dünya ve ahiret mutluluğunu elde eder.

Rüyada evinde ateş görmek; evinde alevlerin yükseldiğini fakat duman çıkmadığını gören kimse, hacca gider. Evinde yangın çıktığını gören kimsenin mallarına yöneticiler ve zorbalar el koyar. Ateşin elbisesini yaktığını gören kimsenin akrabasıyla araları bozulur, esnaf, tüccar, çiftçi veya üretici ise zarar görür çok üzülür. Evine ateş düştüğünü gören kimse, düşmanıyla anlaşma yapar, bu anlaşmadan iki taraf da kazançlı çıkar ve kardeş gibi olurlar. Bir evde ateşin söndüğünü görmek, o ev sahibinin ölümüne işarettir.

Rüyanızın anlamını okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir