DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada anahtar görmek ne demek, ne anlama gelir?  Anahtar rüyalarının detaylı anlamını yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada anahtar görmek; tek bir şekilde yorumlanmaz. Rüya sahibi elindeki anahtarla eğer bir yeri açabiliyorsa bu iyiye kapatıyorsa bu da kötüye işaret eder. Anahtar bir dileğin ya da rüya sahibinin olmasını çok istediği bir şey için Allah’a yakarışın işareti olarak kabul edilir. Salt bir anahtar görmek dini vecibeleri yerine getirmeye işaret eder. Anahtarın elden düşürülmesi, dini vecibeleri tamamen bırakıldığı anlamına gelmez ama rüya sahibinin dini görevlerini yaparken isteyerek yapılmadığı anlamına gelir. Anahtar tek başına görüldüğünde çok hayırlı şeylere işaret eder. Sağlığa, huzura, müjdeli haberlere, hayırlı çocuklara, kazanca, helal rızka gibi, bir kimse rüyasında anahtar aldığını görürse bu onun büyük bir varlığa ve zenginliğe kavuşacağı anlamına gelir.

Birden fazla anahtar görülmesi tek bir anahtar görülmesinden kat be kat daha iyidir. Birden fazla anahtar gören kişinin büyük bir servete sahip olacağı anlamına gelir. Allah’ın gayb hazinesinden ümit ve arzu ettiği şeye erişmesine delalet eder. Elinde cennet anahtarı olduğunu gören kimse, ibadet eder ve ilim sahibi olur, hac ile de tabir olunur. Anahtarlar hazinelere helal mirasa da yorulur, çünkü hazineler anahtarlarla açılır.

Demirden yapılmış bir anahtar kuvvetli ve şöhretli bir kimseye ve işlerinin açılmasına delalet eder. Bir kadın kendisine anahtar bırakıldığını görse o kadın birisiyle nikahlanır. Elinde birçok anahtar olduğunu gören kimse, büyük bir mertebeye erişir. Bir anahtar aldığını gören kimse, ya hazine bulur veya arazi sahibi ise, bol verim alır.

Elinde Kabe’nin anahtarını görmek, büyük bir imam veya devlet başkanı veya memleketi idare etmekle görevli olanlara yakın olmaya, bir kadının üzerine bir anahtar konulduğunu görmek, evlenmesine delalet eder. Bir kilidi açmaya çalıştığı halde güçlük çeken emeline erememeye, bir kale veya şehrin anahtarına sahip olduğunu görmek, ilmi ve idari tecrübesi varsa yönetici olmaya, ehil değil ise, yöneticilere yakın olmaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada anahtar aramak; gerçek hayatta da iş görecek birilerini aramak anlamına gelir. Rüya sahibi anahtar aradığı zaman kendi işleri için ona yardımcı olacak birini arıyor demektir. Aynı bu yöndeki düşüncelerini işaret eder.

Rüyada anahtar vermek; uzun bir zamandan beri yapılan işte büyük başarılar kazanılacağına, maddi açıdan çok kazanç getirecek bir işe girileceğine, epeydir ödenemeyen borçların kısa süre içinde kolayca ödeneceğine, bu sayede uykusuz geçen gecelerin sona ereceğine, sevilen kişileri mutlu edecek bir haber alınacağına ve düşmanların ortaya konacak bir projeyle yenilgiye uğratılacağına işaret eder. Kişinin, sevenleri sayesinde sırtının hiçbir zaman yere getirilemeyeceğine ve en zor anında bile kendisine yardım eli uzatacak birisinin bulunacağına delalet eder.

Rüyada anahtar kırılması; sorunlu geçen bir dönem yaşamaya, bu dönem içinde birçok sağlık sorunu ile boğuşmaya, iş fırsatlarını kaçırmaya, yakın bir akrabanın ihanetine uğramaya, iş konusunda yapılacak gereksiz bir hamleden ötürü üzüntü duymaya, darboğaza girmeye ve dertleri sıkıntıları ve sorunları arttıracak bir durumla karşılaşmaya alamettir. Aynı zamanda, yapılacak bir işte sorun getirecek bir kişi ile tartışma yaşanacağına ve maddi açıdan zorluk çekileceğine rivayet edilir. Kapıyı kitlerken anahtarın kırılması, kısmet kapalılığına ve bir mühlet sıkıntıya girip sonrasında tekrardan kurtuluşa ereceğine delalet eder. Kapıyı kitlerken anahtarın kırıldığını görmek, bazende umduklarına ermeden bir başka sıkıntıya girmeye işaret eder.

Rüyada anahtar almak; kısa süre içinde hayallere kavuşmayı sağlayacak bir işe girileceğine, çalışmaların büyük başarı ve kazanç getireceğine, ele geçen fırsatların çok doğru ve kazançlı bir şekilde kullanılacağına işarettir. Yeni gayrimenkuller alınacağına, sağlık sorunlarının son bulacağına, anne baba duasının alınacağına ve yardıma muhtaç kişilere yardım edileceğine yorumlanır. Kişi, Allah yolunda çok hayırlı işlere imza atacak ve vicdanı her zaman rahat olacak demektir. Ölüden anahtar almak; çalışma hayatında yaşanan bazı kötü olaylardan ötürü yeni bir işe girileceğine, bu işte yüksek bir mevkiye terfi alınacağına, yapılan hataların kısa süre içinde telafi edileceğine, kırgınların barışacağına, haneye bolluk ve bereket dolacağına, hasret çekenlerin buluşacağına ve ferahlığa çıkılacağına delalet eder. Ayrıca, alınacak bir kararla birlikte yeni bir şehirde bir işe girileceği ve maddi ve manevi olarak rahat bir hayata ulaşılacağına alamettir.

Rüyada kırık anahtar görmek; sağlık sorunları ile uzun bir süreden beri uğraşan bir kimsede çok üzücü bir haber alınacağına, kötü alışkanlıklardan birine tekrar başlanacağına, sevilen kişilerin arasını bozan bir kişi ile yüzünden eşlerin arasının açılacağına, hatalı bir adım yüzünden iş yerinde ihtar alınacağına ve uzun yıllardan beri hayal edilen şeylerden uzaklaşılacağına yorulur.

Rüyada anahtar değiştirmek; kişinin, akrabalarından birinin hayırsız bir evlada sahip olacağına, bu evladın aile bireylerini ve akrabalarını kötü duruma düşüreceğine, istenmeyen ve maddi manevi büyük zararlara yol açan bir işe kalkışacağına, bu yüzden bütün aile bireyleri ve

Rüyada anahtar görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir